Skip links

KURUMSAL

EUROPAP TEZOL

Hakkımızda

Kuruluşumuz kendi markalarını ve özel markalı ürünleri üretmek amacıyla 2001 yılında İzmir Bayraklı’da kurulan konverting tesisi ile faaliyetlerine başlamıştır. Kuruluşumuzun konverting tesisi faaliyetleri, dışarıdan temin edilen jumbo bobinlerden özelliklerine göre peçete, tuvalet kağıdı ve mutfak havlusu üretimi şeklindeydi. Üretim ve satışlarda çok hızlı bir gelişme gösteren kuruluşumuz, yatırım faaliyetlerini arttırarak 2004 yılı sonu itibariyle İzmir Torbalı’da konverting tesisine ek olarak jumbo bobin üretimini de kapsayan entegre tesisini devreye almıştır. Yeni tesisle birlikte kuruluşumuz kendi ihtiyacı olan yarı mamulleri yani jumbo bobinleri üretme olanağına sahip olurken aynı zamanda ürün çeşitliliğini de arttırmıştır. Kapasite artışı ile jumbo bobinler ve bitmiş ürünler yurtdışı ve yurtiçi pazarlarına sunulmuş, müşteri portföyü genişletilmiştir.

Europap Tezol, 2004 yılı sonrasında da büyüme ivmesini sürdürmüş, 2008 yılında İzmir Torbalı’daki fabrikasının kapasitesini iki katına çıkarmış ve ardından 2016 yılında Mersin-Tarsus OSB’de devreye giren yeni fabrika yatırımı ile kapasitesini %50 daha arttırmıştır.

Kuruluşumuzun İzmir Torbalı ve Mersin Tarsus OSB’deki fabrikaları, ülkemizin temizlik kağıtları sektörüne öncülük eder niteliktedir ve yüksek teknolojisi ile uluslararası kalite standartlarında, müşteri odaklı üretimine devam etmektedir. Her iki fabrikamız da deinking prosesleri ile tesis edilmişlerdir. Çevreci, geri dönüştürülebilir sistemlerle sürdürülebilir enerji ve kaynak kullanımına olanak sağlayan deinking prosesi sayesinde tamamen geri dönüştürülmüş temizlik kağıdı üretebilen kurumumuz, insanlığa sağladığı faydayı doğamıza ve dünyamıza da sunma misyonu ile hareket etmektedir. Daha iyi bir gelecek için üstlendiği faaliyetler ve çevreci hedefleri ile yalnızca bugüne değil, yarınlarımıza da umutla bakan Europap Tezol, aynı zamanda sağladığı istihdam ile insanımıza ve ülkemize değer katmayı gururla sürdürmektedir.

20. yılını dolduran ve dinamizmini tecrübesiyle birleştirerek güçlü ve iddialı bir şekilde üretim yolculuğuna devam eden Europap Tezol; temizlik kağıtları sektöründe Türkiye’nin öncü firması olma misyonuyla, sürekli iyileştirme, sürdürülebilir büyüme ve kalite kavramlarını içselleştirerek yatırımlarını sürdürmektedir.

Üretim Tesislerimiz

Dinamik ve devamlı kendisini yenileyen bir kuruluş olan Europap Tezol İzmir-Torbalı ve Mersin-Tarsus OSB’de bulunan iki entegre fabrikası ile faaliyetlerini sürdürmektedir. PM1 ve PM2 Üretim Hatları İzmir fabrikasında PM3 ve PM4 hattı ise Mersin fabrikasında yer almaktadır. Dört hattın toplam kapasitesi 135.000 ton/yıl’dır. Her iki fabrikamız da konverting bölümlerimiz ile entegredir.

İzmir fabrikamız 55.000 m2 açık alan üzerine kurulu 37.125 m2 kapalı alandan, Mersin ise 53.000 m2 açık alan üzerine kurulu 38.000 m2 kapalı alandan oluşmaktadır. İzmir fabrikasında ayrıca doğalgazdan kendi enerjimizin üretildiği kojenerasyon tesisi yer almaktadır.

Her iki fabrikamızda bulunan deinking tesisleri ile piyasadan toplanıp temin edilen geri dönüşümlük kağıtların geri kazanımı ve katma değer yaratacak şekilde değerlendirilmesi sağlanmaktadır. Bunların ihraç edilmesiyle de ülkemize net döviz girişi sağlanmaktadır.

Kağıt makinelerimizde 14 – 40 gr/m2 aralığında, %0 – %100 oranlarında geri dönüşümlük ve selüloz karışımlarından eni 2.85 m, çapı 2.20 m’ye kadar yarı ürün bobinleri üretilmekte, bunlar kendi konverting ihtiyacımız ve ihracat için yönlendirilmektedirler.

Kağıt makinelerinde üretilen bobinler nihai ürün özelliklerine göre üretilmekte olup takip eden konverting bölümünde her ürün grubunun kendi üretim hatlarında peçete, mutfak havlusu, kutu mendil, cep mendil, Z-havlu, dispenser havlu olarak ebatlanıp katlanmakta ve uygun ambalaj ile ambalajlanmaktadır.

Misyonumuz

Tüm kalite segmentlerinde en ekonomik kâğıdı üretebilmek için farklı hammadde, yardımcı madde, prosesleri temin ederek ya da geliştirerek kullanmak.

Geri kazanılmış kağıtlardan temizlik kâğıdı üretirken hem katma değer yaratmak hem de doğal kaynakların sürdürülebilirliliği ilkesine katkıda bulunmak

Vizyonumuz

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı temizlik kâğıdı pazarlarında iyi kaliteyi, rekabetçi fiyata sağlayan, bunu yaparken de çevreye ve insana duyarlılığını koruyan bir kuruluş olmak.

Europap Tezol Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesi'nde!

Üretim Kapasitesi

135.000 TON

Yurt içi ve yurt dışı müşterilerimize yılda 90.000 ton kapasiteyle üretim yapmaktayız.

Ailemiz

800+ Kişilik

İstihdamda önemli bir rol oynayarak, ailemizi her geçen gün büyütüyoruz.

ISO 500

431. Sıradayız

2022 yılında 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında, ISO 500’e göre şirketimiz 431. sırada yer almaktadır.

Yarı Mamül (Bobin)

Markalı Ürünler

Özel Markalı Ürünler

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Kariyer

Staj başvurularını info@tezol.com.tr adresine de göndermenizi rica ederiz