Skip links

europap tezol

KURUMSAL

Hakkımızda

Kuruluşumuz, hem kendi markaları ve hem de özel markalı ürünler için üretim yapmak amacıyla 2001 yılında İzmir Bayraklı’da kurulan konverting tesisi ile faaliyete geçmiştir. Buradaki faaliyetimiz, dışarıdan temin edilen bobinler halindeki yarı mamul temizlik kağıtlarından özelliklerine göre peçete, tuvalet kağıdı ve mutfak havlusu üretimi yapmak şeklinde olmuştur.

Kuruluşumuz üretimde ve satışta çok hızlı bir gelişme göstermiş ve yeni yatırımlara yönelmiştir. 2004 yılında İzmir Torbalı’da yarı ürün üretimini ve konverting’i de kapsayan entegre tesisini devreye almıştır. Bu tesiste kendi ihtiyacı olan yarı ürünleri üretme olanağı kazanırken ürün çeşitliliğini de artırabilmiş, Ev Dışı Kullanım Pazarına da ürün üretebilir hale gelmiştir. Kendi ihtiyacından fazla olan yarı ürünleri ise özellikle yurt dışı pazarlar olmak üzere başka şirketlere satabilir hale gelmiştir.

Europap Tezol takip eden yıllarda da büyümesini sürdürmüş, 2009 yılında İzmir Torbalı’daki fabrikasının kapasitesini yeni yatırım ile 60.000 tona çıkardıktan sonra 2016 yılında da Mersin Tarsus OSB’de devreye giren yeni bir fabrika yatırımı ile toplam kapasitesini 90.000 tona çıkarmıştır. 2022 3. çeyrekte Mersin de devreye girmesi planlanan 2. fabrikamız (toplamda 4. fabrikamız) ile kapasitemiz 135.000 tona çıkması planlanmaktadır.

Kuruluşumuzun gerek İzmir Torbalı’da gerekse Mersin Tarsus OSB’de yer alan fabrikaları ülkemiz temizlik kağıtları sektöründe deinking prosesleri ile tesis edilmişlerdir. Çevreci olan bu proses ile piyasadan toplanan geri dönüşümlük kağıttan temizlik kağıdı üretilmekte olup bunlar ağırlıklı olarak yurt dışı pazarlara ihraç edilmektedirler.

Üretim Tesislerimiz

Dinamik ve devamlı kendisini yenileyen bir kuruluş olan Europap Tezol İzmir-Torbalı ve Mersin-Tarsus OSB’de bulunan iki entegre fabrikası ile faaliyetlerini sürdürmektedir. PM1 ve PM2 Üretim Hatları İzmir fabrikasında PM3 hattı ise Mersin fabrikasında yer almaktadır. Üç hattın toplam kapasitesi 90.000 ton/yıl’dır. Her iki fabrikamız da konverting bölümlerimiz ile entegredir.

İzmir fabrikamız 55.000 m2 açık alan üzerine kurulu 36.500 m2 kapalı alandan, Mersin ise 53.000 m2 açık alan üzerine kurulu 27.000 m2 (2022 3. çeyrekte tamamlanması planlanan yeni yatırımımız ile 13.000 m2  kapalı alan eklenecektir.) kapalı alandan oluşmaktadır. İzmir fabrikasında ayrıca doğalgazdan kendi enerjimizin üretildiği kojenarasyon tesisi yer almaktadır.

Her iki fabrikamızda bulunan deinking tesisleri ile piyasadan toplanıp temin edilen geri dönüşümlük kağıtların geri kazanımı ve katma değer yaratacak şekilde değerlendirilmesi sağlanmaktadır. Bunların ihraç edilmesiyle de ülkemize net döviz girişi sağlanmaktadır.

Kağıt makinelerimizde 14 – 40 gr/m2 aralığında, %0 – %100 oranlarında geri dönüşümlük ve selüloz karışımlarından eni 2.85 m, çapı 2.20 m’ye kadar yarı ürün bobinleri üretilmekte, bunlar kendi konverting ihtiyacımız ve ihracat için yönlendirilmektedirler.

Kağıt makinelerinde üretilen bobinler nihai ürün özelliklerine göre üretilmekte olup takip eden konverting bölümünde her ürün grubunun kendi üretim hatlarında peçete, mutfak havlusu, kutu mendil, cep mendil, Z-havlu, dispenser havlu olarak ebatlanıp katlanmakta ve uygun ambalaj ile ambalajlanmaktadır.

Misyonumuz

Tüm kalite segmentlerinde en ekonomik kâğıdı üretebilmek için farklı hammadde, yardımcı madde, prosesleri temin ederek ya da geliştirerek kullanmak.

Geri kazanılmış kağıtlardan temizlik kâğıdı üretirken hem katma değer yaratmak hem de doğal kaynakların sürdürülebilirliliği ilkesine katkıda bulunmak

Vizyonumuz

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı temizlik kâğıdı pazarlarında iyi kaliteyi, rekabetçi fiyata sağlayan, bunu yaparken de çevreye ve insana duyarlılığını koruyan bir kuruluş olmak.

Ailemiz

Farkı yaratan insandır.

İşini seven, yetenekli, vizyon sahibi ve tutkulu bir ekip olarak yaptığımız işlerde fark yaratıyoruz.

Paylaştıkça büyüyeceğimize inanıyor, şirketimizin gerçek sahibinin çalışan herkes olduğunu bilerek daha verimli ve daha üretken olabiliyoruz.

Huzurlu ve keyifli çalışma ortamımız; dengeli bir iş ve özel hayat sürdürmeye uygun çalışma anlayışımız işimize olan bağlılığımızı daha da arttırıyor.

Farkındalık

Müşterilerimizin ihtiyaçlarının farkında olduğumuz gibi gücümüz ve yapabileceklerimizin de farkındayız.

Müşterilerimizin fiyat/performans ilişkisini gözetmesi konusunda farkındalık yaratıyoruz.

Yenilik

Uluslararası gelişmeleri yakından takip ederek ulusal araştırmalara, ürün kalitesinin ve proses verimliliğinin artmasına katkıda bulunuyoruz. Çalışmalarımızın topluma ve çevreye olumlu katkılarla sonuçlandığını görmenin gururunu taşıyoruz.

Eğitim ve sürekli gelişme sayesinde müşterilerimize yeni ve akılcı olanaklar sunuyoruz.

Sürdürülebilir Büyüme

Değişime uyum sağlayacak stratejiler geliştiriyoruz. Asıl işimize odaklanmayı ihmal etmeden müşterilerimizi ve sektörleri sürekli takip ediyor, yeni pazarlar ve ürünlerle büyümeye devam ediyoruz.

Mevcut ve yeni aldığımız temsilciliklerle daha büyüyerek daha çok insana iş imkanı yaratıyoruz.

Güven

Müşterilerimizin bize güven duymasını, bizi yalnızca bir tedarikçi olarak değil, en iyi iş ortağı olarak görmelerini önemsiyoruz.

Üretim Kapasitesi

90.000 TON

Yurt içi ve yurt dışı müşterilerimize yılda 90.000 ton kapasiteyle üretim yapmaktayız.

Ailemiz

600+ Kişilik

İstihdamda önemli bir rol oynayarak, ailemizi her geçen gün büyütüyoruz.

ISO 500

439. Sıradayız

2020 yılında 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında, ISO 500’e göre şirketimiz 439. sırada yer almaktadır.

Neler Yapıyoruz?

Yarı Mamül (Bobin)

Markalı Ürünler

Özel Markalı Ürünler

Bizimle çalışmak ister misiniz?

İletişim