Skip links

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

EUROPAP TEZOL

Sertifikalarımız

ISO 9001:2015

Kalite Yönetim Sistemi
Sertifika

ISO 14001:2015

Çevre Yönetim Sistemi
Sertifika

ISO 27001:2013

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi
Sertifika

ISO 45001:2018

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi
Sertifika

ISO 50001:2018

Enerji Yönetim Sistemi
Sertifika

Firmamız uluslararası denetim firması DQS’ten Türkiye’de temizlik kağıdı üretim sektöründe ilk kez ve tek IFS HPC sertifikası alan firmadır. IFS HPC sertifikası ile HACCP (tehlike analizleri ve kritik kontrol noktaları ) tabanlı risk analizi ve GMP (İyi Üretim Uygulamaları )nin üretim tesislerimizde uygulanmakta olduğu garanti edilmektedir.

IFS HPC Standardı

Orman ürünün iyi yönetilen ağaç kesiminden ve ormandan çıktığını, kontrolsüz kesimden çıkan orman ürünlerinden ayrıldığını gösteren FSC® Belgelendirmesi olan FSC® sertifikası Forest Stewardship Council® (Orman Yönetim Konseyi)  koruma zinciri belgesidir . FSC®  Chain of Custody, kaynaklı ürünlerin iyi yönetilmiş (well-managed), FSC® sertifikalı ormanlardan ve kontrollü kaynaklardan elde edilen girdilerden ve bu ürünlerin tedarik zincirinin herhangi bir aşamasında kontrolsüz kaynaklardan gelen ürünler ile karışmayarak üretildiğini göstermeyi amaçlar.

Bir orman ürünün iyi yönetilmiş bir kaynaktan sağlandığını göstermenin en geçerli yolu, FSC® Chain of Custody yönetim sistemini kurmak ve işletmek ve bu yönetim sistemini akredite ve bağımsız bir belgelendirme kuruluşu vasıtasıyla belgelendirmekten geçmektedir. Firmamız gerek geri dönüşümlü hammaddeden gerekse %100 selülozdan FSC® sertifikalı temizlik kağıdı üretimi yapabilmektedir. Firmamız FSC® (FSC®-C124942)  ile üretim yapmaktadır.

Gerek geri dönüşümlü hammaddeden gerekse %100 selülozdan üretilen tüm temizlik kağıtlarımız, Almanya’da bulunan ISEGA laboratuvarı tarafından periyodik olarak uluslararası standartlara göre analiz edilmekte ve uygunlukları Gıda Temas Uygunluk Sertifikalarıyla belgelendirilmektedir.

Parfümlü tuvalet kağıtları dahil olmak üzere tüm tuvalet kağıdı grubundaki ürünlerimiz ,farklı yaş grubu ve cinsiyetteki nihai tüketicilere uygulanan dermatolojik testleri başarıyla geçmektedir.

DOLCE ULTRA markalı ürünlerimiz Türk Standartları Enstitüsünün Tuvalet kağıdı, Havlu ve Peçete ürünleri için oluşturulan ürün standartlarının gerekliliklerine göre üretilip ,analiz için gerekli şartların sağlandığı (uygun nem ve sıcaklık) laboratuvarımızda kalibrasyonlu ekipmanlarla test edilmekte, ürünlerimizin ve üretim tesisimizin uygunluğu TSE tarafından periyodik olarak denetlenmektedir.

Politikalarımız

Bilgi Toplumu Hizmetleri

Bilgi Güvenliği Politikası